طراحی تابلو مغازه - تابلوسازی سلکو

5314 275 0912

طراحی تابلو مغازه

طراحی تابلو مغازه

فهرست مطالب

همه شما بارها انواع تابلوهای تبلیغاتی را دیده اید که سر در مغازه ها می درخشند. تابلوهای تبلیغاتی از مهمترین روش های کسب و کار و جذب مشتری محسوب می شوند، که در انواع متنوعی طراحی و  تولید شده اند. به این منظور مغازه دارهای زیادی برای کسب و کار خود از انواع این تابلو استفاده می کنند. تنها کافی است قبل از هر چیزی با انواع طراحی تابلو مغازه آشنا شوید تا بتوانید یک انتخاب درست بگیرید.

طراحی انواع تابلو مغازه

از مهمترین انواع تابلوها، می توان به تابلو مغازه اشاره کرد که دارای تنوع گسترده ای هستند. این دسته از تابلوها دارای روش ساخت مخصوص به خود می باشند و در طراحی آن ها باید به نکات مهمی توجه کرد. در واقع این طراحی باید به صورتی باشد که جلوه جذابی داشته باشد و برای مشتری جذاب باشد. در این طراحی نقش و نگارها و فونت های متنوع و زیبایی به کار برده می شوند، که هر یک از آن ها تاثیر به سزایی در این طراحی دارند. تابلوسازی در واقع یک حرفه و هنر محسوب می شود که باید انجام آن را به یک تابلوساز حرفه ای واگذار کنید.

طراحی تابلو مغازه در مقوله اول با توجه به نیاز مشتری و سفارش آن ها صورت می گیرد. به همین منظور باید سبک های مختلف را با توجه به نیاز مشتری پیاده کرد. در این طراحی باید نوع فونت، ترکیب رنگ، درج اسم، لوگو و موارد این چنینی را مورد توجه قرار داد. از آنجایی که این تابلو با توجه به نوع کسب و کار شما طراحی می شود، باید در انتخاب آن یک ایده خاص را پیاده کرد که بیان گر نوع کسب و کار مورد نظر باشد. در واقع این ایده باعث می شود تا این مغازه از سایر فروشگاه ها متمایز شود. پس باید بتوان ایده ای به روز و جذاب طراحی کرد که خاص و ویژه باشد و بتواند مشتری را تحت تاثیر قرار دهد.

https://selcotablo.com/

10 نکته مهم در طراحی تابلو تبلیغاتی مغازه

طراحی تابلو تبلیغاتی مغازه نیازمند رعایت اصول خاصی است که باعث می شود یک طراحی خاص پیاده سازی شود. بنابراین باید آن ها را حائز اهمیت قرار دهید. از جمله مهمترین نکات که در طراحی تابلو مغازه از اهمیت زیادی برخوردار هستند، می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

 1.     طراحی تابلو مغازه با توجه به نوع خدمات و محصولات مغازه مورد نظر
 2.     انتخاب سادگی در کنار خاص بودن در طراحی تابلو
 3.     ارائه نوع خدمات و برند مورد نظر در طرح نهایی تابلو
 4.     انتخاب بهترین و مناسب ترین ترکیب رنگ ها و بهترین نوع فونت در تابلو مغازه
 5.     استفاده از روش و متدهای جدید اعم از ترموفرمینگ وکیوم که یک ایده بسیار جذاب محسوب می شود.
 6.     استفاده از نورپردازی و افکت های زیبا و چشمگیر که در اولویت قرار دارند.
 7.     طراحی گرافیکی خاص که باید آن را به وسیله روش های جدید انتخاب کنید.
 8.     در طراحی تابلو باید از یک متن خوانا و به خصوص استفاده کنید که فونت خاصی داشته باشد.
 9.     بازتابی استایل و نوع فعالیت مغازه از دیگر نکات مهم در این طراحی محسوب می شوند.
 10.     انتخاب لوگو که باید متناسب با نوع کسب و کار و حرفه مورد نظر صورت بگیرد.

بهترین رنگ برای تابلو مغازه کدام است؟

در طراحی تابلو مغازه افراد به دنبال این هستند که بدانند بهترین رنگ برای این طراحی کدام است. بهتر است بدانید که رنگ ها باید با توجه به نوع فعالیت و حرفه مغازه انتخاب شوند. برای نمونه یک مغازه لوازم تحریر نیاز به رنگ های شاد و رنگارنگ دارد. برعکس یک مغازه عطر فروشی باید از رنگ های مدرن و کلاسیک استفاده کند که آن را خاص و منحصر به فرد جلوه می دهد. در واقع تابلو یک ابزار حیاتی تبلیغاتی محسوب می شود که باید بتوانید بهترین رنگ ها را در آن به کار ببرید.

انتخاب رنگ از اهمیت زیادی برخوردار است که باعث می شود تاثیر زیادی به روی مشتری داشته باشد. این رنگ باید متناسب با نوع لوگو، تابلو یا دکوراسیون داخلی مغازه انتخاب شود. انتخاب رنگ ها در واقع می توانند حس خوبی را به مشتری القا کنند که این از اهمیت زیادی برخوردار است. رنگ ها همچنین باید متناسب با مخاطبین خاص نوع کسب و کار انتخاب شوند. برای نمونه اگر مخاطبین شما کودکان هستند، رنگ های شاد، و اگر مخاطبین شما بزرگسالان هستند، بهتر است در طراحی این تابلو به سراغ رنگ های خنثی بروید.

انواع طراحی های تابلو مغازه به سبک امروزی

طراحی تابلوهای تبلیغاتی مغازه به وقت و دقت بیشتری نیاز دارد. به همین منظور باید با انواع آن آشنا شوید تا بتوانید یک انتخاب درست داشته باشید. امروزه تابلوسازان برای طراحی این دسته از تابلوها از به روزترین سبک های نوین استفاده می کنند. از جمله مهمترین این سبک ها در طراحی تابلو می توان به موارد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

 •  تابلو تبلیغاتی مغازه مینیمال که از به روزترین سبک ها محسوب می شود. این طرح در عین سادگی از جزئیات به خصوصی بهره مند است و از یک جلوه بسیار زیبا برخوردار است. همچنین فونت هایی که در این تابلو به کار برده می شود، به سبک حروف انگلیسی مینیمال هستند که با فاصله ای معقول به کار برده شده اند. این حروف نوع فارسی دارای لبه صاف می باشند.
 •  تابلو تبلیغات مغازه لاس وگاسی که نقطه مقابل مینیمال قرار دارد. این سبک در عین سادگی از یک زمینه کار حرفه ای برخوردار است که دارای رنگ های شاد و نورپردازی های تند و تیز می باشد.
 •  تابلو فانتزی از دیگر انواع آن محسوب می شود که در آن از رنگ ها و ترکیبات شاد و تصاویر برجسته استفاده می کنند که برای مخاطب هیجان انگیز است.

کلام آخر

طراحی کردن انواع تابلو مغازه به سادگی امکان پذیر نیست و نیازمند دانش و مهارت تخصصی می باشد. به این دلیل باید طراحی آن را به یک تابلوسازی حرفه ای واگذار کنید تا از نتیجه آن شگفت زده شوید و به رضایت قلبی کاملی دست پیدا کنید. تابلو مغازه نشان دهنده اصالت و هویت کسب و کار شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تابلو مغازه مدرن
مجله

تابلو مغازه مدرن

تابلو مغازه مدرن، یک عنصر بسیار مهم در طراحی و دکوراسیون داخلی مغازه‌هاست که با استفاده از طرح‌ها …

تابلو سازی در سعادت اباد
مجله

تابلو سازی در سعادت اباد

تابلوسازی یکی از حوزه‌های هنری و تجاری است که در تابلو سازی در سعادت اباد نیز رونق خوبی …

تابلوسازی در ستار خان
مجله

تابلوسازی در ستارخان

ستارخان، یکی از معروف‌ترین محله‌های تهران است که در شمال شهر واقع شده است. در این منطقه، خدمات …