هفت حقیقت جالب درمورد تابلوهای تبلیغاتی | سلکوتابلو

5314 275 0912

هفت حقیقت جالب که ممکن است درباره تابلوهای تبلیغاتی ندانید

هفت حقیقت جالب که ممکن است درباره بیلبوردها ندانید

فهرست مطالب

شما هر روز تابلوهای تبلیغاتی زیادی را ممکن است بینید، اما واقعا چقدر در مورد آنها می دانید؟ شما احتمالاً اطلاعات زیادی در این مورد نداشته باشید. جالب است بدانید  75 درصد از مردم گزارش می دهند که در زندگی روزمره خود متوجه بیلبوردهای تبلیغاتی شده اند و یک سوم می گویند که پس از دیدن یک تبلیغ بیلبورد برای برای یک تجارت کنجکاو شدند بیشتر در این مورد بدانند. استفاده از تابلوهای تبلیغاتی باعث ارتقاء کیفی فضای شهری می شوند ولی اگر به درستی انتخاب نشود و مکان قرار گیری جای مناسبی نباشد مطمئنا نمی تواند پیام شما را به مخاطب برساند. 

هفت حقیقت جالب که ممکن است درباره بیلبوردها ندانید
 

با این حال، احتمالاً اطلاعات کمی در مورد تاریخچه بیلبوردها و تابلوهای تبلیغاتی دارید. در این مطلب نگاهی به حقایق جذاب در مورد تابلوهای تبلیغاتی که حتما تا به حال نشنیده اید, انداخته ایم. علاوه بر اینکه ممکن است برای شما جذاب باشد, در مورد این حقایق فکر کنید و در عین حال در نظر بگیرید که چرا تبلیغاتی از این دست ممکن است یک حرکت هوشمندانه برای کسب و کار و یا بیزینس شما باشد.

1. اولین بیلبورد شناخته شده 3000 سال پیش ظاهر شد

بیلبوردها یکی از قدیمی ترین انواع تبلیغات هستند. هزاران سال قبل از انتشار اولین روزنامه در انگلستان در دهه 1690 یا اولین آگهی رادیویی که در یک ایستگاه نیویورک در سال 1922 پخش شد، یک ابلیسک در تبس مصر راه اندازی شد که جایزه ای برای بازگشت یک برده فراری را تبلیغ می کرد.

سرنوشت آن برده بیچاره نامعلوم است، اما مصری ها خیلی زود متوجه شدند که با روشی مؤثر برای انتشار اطلاعات مواجه شده اند. به زودی، آنها شروع به استفاده از ابلیسک ها برای ارسال قوانین کردند، و آنها را یک خروجی قابل توجه برای آگاه کردن عموم مردم در مورد آنچه در جریان بود, یافتند.

تا آن زمان، تنها رسانه ارتباط جمعی موجود، اجتماعات عمومی یا شفاهی بود. این پیش سازهای بیلبورد توجه را به اثربخشی توزیع یک پیام برای بسیاری از مردم در یک زمان جلب کردند.

2. تابلوی تبلیغاتی حداقل صد سال است که وجود دارند

شما بدون شک بیلبوردهای دیجیتال را با زمان های اخیر مرتبط می دانید. به هر حال، بیلبورد دیجیتالی مدرن در اوایل دهه 2000 معرفی شد. اما تاریخچه بیلبورد الکترونیکی بسیار بیشتر است. اسکار جی. گود، یکی از پیشگامان اولیه بیلبورد، در سال 1904 یکی از اولین تابلوهای برقی را در شهر نیویورک نصب کرد. تابلو روشن شد و پیامی چشمک زن برای نوشیدنی تریمبل داشت.

گود در قابلیت‌ های رسانه‌ های جمعی تقاطعی که اکنون به نام میدان تایمز می‌شناسیم، نویدبخش بود. گود پتانسیل این مکان را تشخیص داد که برای تماشاگران تئاتری که هر شب از نمایش های برادوی خارج می شدند قابل مشاهده بود. تابلو در حالی که به سمت ایستگاه متروی تازه نصب شده می رفتند به آنها خوشامد گفت. مردم در آن زمان گفتند که این علامت درخشان تا یک مایلی قابل مشاهده است.

3. بزرگترین بیلبورد جهان در مادرید قرار دارد

شاید انتظار داشتید بگوییم در میدان تایمز است؟ اما اوایل سال جاری، مادرید اسپانیا از تبلیغی رونمایی کرد که در آن از همه پیشی گرفت. این بیلبورد با مساحت 5265 متر مربع به اندازه های زیر است: معادل 20 زمین تنیس یا یک زمین فوتبال آمریکایی. طبق گزارش گینس، بیلبورد مادرید حدود 265 متر مربع از رکورد قبلی پیشی گرفت. این تابلو هیئت مدیره فورد اسپانیا را تبلیغ کرد.

4. بیلبوردهای میدان تایمز در فضا قابل مشاهده هستند

وقتی صحبت از میدان تایمز شد، آیا می دانستید که درخشش بیلبوردهای تبلیغاتی آنجا از فضا قابل مشاهده است؟ یکی از خدمه اکسپدیشن 35 در فضادر طی یک ماموریت در سال 2013 از شهر نیویورک عکس گرفت. فضانوردان گفتند که نمی‌ توانستند مکان‌ های زیادی را شناسایی کنند، اما به وضوح پارک مرکزی، مستطیل بلند در وسط منهتن، و بیلبوردهای میدان تایمز را با نور روشن درست در کنار پارک شناسایی کردند. هر چند خواندن حروف بیلبورد از آن فاصله غیر ممکن است ولی روشنایی آن قابل تشخبص بود.

5. تابلوهای تبلیغاتی معطر

حواس شما بر خواسته های شما حاکم است و وقتی چیزهایی را در بیلبوردها می بینید که برای شما جذابیت دارند می خواهید آنها را بخرید. اما آیا تاکنون به ترکیب حواس در تابلو تبلیغاتی فکر کرده اید؟

در سال 2010 یک ایده منحصر بفرد در مورد استفاده از ترکیب دو حس در مواجه با تبلیغات وجود داشت( هر چند ناموفق). ، زمانی که یک فروشگاه مواد غذایی در کارولینای شمالی چیزی را که تصور می‌شود اولین بیلبورد معطر بود ارائه داد. بوی استیک کبابی، و توجه رسانه ها را به خود جلب کرد،  بعد از آن کمپین‌ های تبلیغاتی خیلی کمی این ایده را در دستور کار خود قرار دادند.

6. اکثریت مردم به تابلوهای تبلیغاتی توجه می کنند

بر اساس محاسبات انجام شده، ممکن است روزانه در معرض 4000 آگهی قرار بگیریم. پس می توانیم نتیجه بگیریم که بله، مردم واقعاً تبلیغات را روی بیلبوردها می بینند. یک مطالعه نشان داد که 71 درصد از مردم گزارش می‌دهند که نه تنها بیلبوردها را می‌ بینند، بلکه در واقع به آنچه روی آنها است توجه می‌کنند. و بیش از نیمی از آنها گفتند که متعاقباً چیز طنزی را که روی تابلو دیده بودند با شخص دیگری به اشتراک گذاشتند.

7. گران ترین بیلبورد در جهان 2.5 میلیون دلار قیمت دارد

گران‌ترین بیلبورد جهان در میدان تایمز قرار دارد. چند سال پیش، زمانی که این بیلبورد در شهر نیویورک عرضه شد، گوگل 2.5 میلیون دلار برای اجاره این بیلبورد پرداخت کرد. این غول فناوری حدود 625000 دلار در هفته برای اجاره پرداخت می کند یعنی حدود 125 برابر هزینه متوسط یک بیلبورد در شهر نیویورک.

بر اساس میانگین ترافیک روزانه 300000 نفر، حدود 9 میلیون نیویورکی و گردشگر این بیلبورد را در اجاره یک ماهه آن می بینند.

درمورد تابلوی های تیلیغاتی می توانیم بگوییم که در طی هزاران سال، آنها به تکامل خود ادامه داده اند. چه کسی می‌ توانست حدس بزند وقتی اولین ابلیسک بالا رفت، روزی مردم بیلبوردهایی را از فضا خواهند دید؟ 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تابلو مغازه مدرن
مجله

تابلو مغازه مدرن

تابلو مغازه مدرن، یک عنصر بسیار مهم در طراحی و دکوراسیون داخلی مغازه‌هاست که با استفاده از طرح‌ها …

تابلو سازی در سعادت اباد
مجله

تابلو سازی در سعادت اباد

تابلوسازی یکی از حوزه‌های هنری و تجاری است که در تابلو سازی در سعادت اباد نیز رونق خوبی …

تابلوسازی در ستار خان
مجله

تابلوسازی در ستارخان

ستارخان، یکی از معروف‌ترین محله‌های تهران است که در شمال شهر واقع شده است. در این منطقه، خدمات …