رنگ های مناسب برای تابلو های تبلیغاتی | سلکوتابلو

5314 275 0912

بهترین رنگ ها برای تابلوهای تبلیغاتی

بهترین رنگ ها برای تابلوهای تبلیغاتی

فهرست مطالب

رنگ ها معانی عمیقی دارند و می توانند بر روحیه و احساسات تأثیر بگذارند. تابلوی تبلیغاتی چهره کسب و کار شما است زیرا اولین چیزی است که مردم می بینند و می تواند در رساندن پیام شما به مخاطب بسیار تاثیر گذار باشد. با این حال، بسیاری از مردم متوجه نمی شوند که تابلوها چیزی بیش از داشتن یک المان است. عناصر زیادی وجود دارند که باعث ایجاد یک برداشت اولیه خوب می شوند و رنگ یکی از آنهاست. رنگ یک عنصر حیاتی در هر شکلی از علائم است، چه بنر، پرچم، بیلبورد و غیره.

رنگ یا رنگ هایی که برای تابلوهای تجاری خود انتخاب می کنید، احساسات خاصی را در مشتریان بالقوه شما برمی انگیزد. می توانید از رنگ برای ارائه پیام ناخودآگاه در مورد برند و شخصیت بیزینس خود استفاده کنید. این ابزار قدرتمند می تواند کسب و کار شما را بسازد یا شکست دهد، بنابراین، مهم است که یاد بگیرید رنگ های مختلف چه پیامی را نشان می دهند. همانطور که گفته شد، در اینجا نگاهی دقیق‌ تر به بهترین رنگ‌ ها برای تابلوهای تبلیغاتی و معنای آنها داریم. با سلکوتابلو همراه باشید.

1. قرمز

قرمز رنگ تندی است که اغلب با انرژی، اشتیاق، خون و آتش همراه است. این رنگ نشان دهنده زندگی و اهمیت است و رفتارهای مرتبط با احساسات شدید، حرکت و خطر را برمی انگیزد. ناگفته نماند که باید با اعتدال از چنین رنگ پر انرژی استفاده کنید. یک ایده خوب این است که به جای اشباع کردن علائم، از قرمز برای برجسته کردن آن استفاده کنید.

2. زرد

این یکی دیگر از رنگ های چشم نواز است که معمولاً با شادی، نشاط و خوش بینی همراه است، احتمالاً به دلیل ارتباط آن با خورشید. به دلیل جنب و جوشی که دارد، رنگ زرد معمولاً برای مواردی که باید برجسته باشند مانند اتوبوس مدرسه، تاکسی و علائم هشدار استفاده می شود. اما استفاده از این رنگ در تابلوهای تبلیغاتی می تواند هوشمندانه باشد.

بهترین رنگ ها برای تابلوهای تبلیغاتی
 

زرد برای تقویت تفکر منطقی، فعالیت ذهنی، تصمیم گیری و خلاقیت شناخته شده است. با این حال، مصرف بیش از حد آن می تواند باعث ایجاد استرس و اضطراب شود، به ویژه برای افرادی که قبلاً استرس دارند. مشابه رنگ قرمز، برای برانگیختن فعالیت های شناختی و خلاقیت باید از رنگ زرد به عنوان برجسته استفاده کنید.

3. نارنجی

رنگ پر جنب و جوش دیگری که گرما، هیجان، خلاقیت و غیره را تداعی می کند. با توجه به اینکه ترکیبی از قرمز و زرد است، نارنجی همچنان نشان های مخدوش خود را دارد. برخی از پرخاشگری های مرتبط با رنگ قرمز را دارد، اما به دلیل اثر آرام بخش رنگ زرد، بیشتر پرخاشگری پر زرق و برق و با روحیه است. در نتیجه، از رنگ نارنجی در تابلوها برای نشان دادن هیجان، سرگرمی و خوش بینی استفاده می شود.

بهترین رنگ ها برای تابلوهای تبلیغاتی
 

نارنجی مانند زرد، فعالیت ذهنی را تحریک می کند و درک، تصمیم گیری و احساس اطمینان را افزایش می دهد. علاوه بر این، افراد را تشویق می‌کند تا اقدام کنند و توضیح می‌دهد که چرا یکی از رنگ‌ های رایج مورد استفاده برای دکمه‌ های فراخوان در سایت‌ ها است.

4. آبی

این رنگ رایج دیگری است که در تابلوهای تبلیغاتی استفاده می شود. به دلیل فراوانی آن در رنگ آسمان و آب، اغلب با طبیعت همراه است. این یک رنگ خنثی بی‌ خطر است که معمولاً با تمرکز و بهره‌ وری همراه است. بر اساس تحقیقات، وزنه برداران وقتی در اتاق آبی کار می کنند به نتایج بهتری دست می یابند.

بهترین رنگ ها برای تابلوهای تبلیغاتی
 

رنگ آبی رنگ های مختلفی دارد که همگی معانی متفاوتی دارند. آبی تیره تر، حرفه ای بودن و اعتماد را تداعی می کند، در حالی که سایه های روشن تر، بازیگوش تر و بی گناه تر هستند. برندهای متعددی به دلایلی که ذکر شد تمایل دارند به رنگ آبی تیره‌ تر تکیه کنند. به عنوان مثال می توان به فیس بوک، دل، آی بی ام و فورد اشاره کرد.

5. سبز

سبز یکی دیگر از رنگ های رایج در طبیعت است و بنابراین جای تعجب نیست که احساس ثروت، اعتماد، رشد، شفا، سلامتی و آرامش را برانگیزد. سبز به دلیل فراوانی آن در این سیاره معمولاً برای نشان دادن زمین استفاده می شود. سایه های روشن تر سبز نشان دهنده هیجان، طراوت و جوانی است در حالی که سایه های تیره نشان دهنده اعتماد و ثروت هستند.

سبز یکی از قوی ترین رنگ هاست زیرا نشان دهنده زندگی در دنیای طبیعی است. این امر باعث می شود که انسان رابطه مثبتی با رنگ داشته باشد. جای تعجب نیست که رنگ سبز توسط شرکت ها و سازمان هایی استفاده می شود که تا حدی با طبیعت ارتباط دارند، به عنوان مثال، Whole Foods و Animal Planet.

6. سفید

رنگ سفید بیش از حد ممکن است سرد و بالینی به نظر برسد، اما می توان از آن برای نشان دادن مجموعه ای از چیزهای خوب مانند تمیزی، معصومیت و پاکی استفاده کرد. رنگ سفید معمولاً برای به تصویر کشیدن فساد ناپذیری و تازگی استفاده می شود.

بهترین رنگ ها برای تابلوهای تبلیغاتی
 

در دنیای بیزینس، از آن برای تداعی ظاهری تمیز استفاده می‌شود و هنگامی که با طراحی قوی همراه شود، طراحی براق را برجسته می‌ کند. با این حال، هنگامی که در کنار طراحی ضعیف استفاده می شود، ظاهر را بدتر می کند و در نتیجه محصولی ملایم و نامطلوب ایجاد می کند. پس در استفاده از این رنگ احتیاط کنید که به درستی مورد استفاده قرار بگیرد.

7. مشکی

مشکی یک سایه متضاد عالی برای افزودن به طرح ها است. اغلب نشان دهنده پیچیدگی، قدرت، امنیت، اقتدار و ثروت است. اما در جامعه دارای بارهای منفی متعددی مانند ظلم، شر، عزاداری و سردی است. به این ترتیب، بهتر است از آن در یک طراحی ساده، مینیمال و ظریف استفاده شود که حداقل از یک رنگ روشن دیگر در کنار مشکی استفاده می کند.

نتیجه

هنگام طراحی تابلوی تبلیغاتی برای کسب و کار خود، مهم است که در نظر بگیرید که چه کسی آن را می بیند و مخاطب شما چه کسانی هستند، همچنین خلق و خوی و احساساتی که می خواهید برانگیزد. رنگ تابلوهای شما باید نمایانگر چیزی باشد که کسب و کار شما نشان می دهد، و مکمل کسب و کار شما باشد. این به شما کمک می کند رنگ یا سایه ای را انتخاب کنید که بیزینس شما را در بهترین حالت ممکن قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تابلو مغازه مدرن
مجله

تابلو مغازه مدرن

تابلو مغازه مدرن، یک عنصر بسیار مهم در طراحی و دکوراسیون داخلی مغازه‌هاست که با استفاده از طرح‌ها …

تابلو سازی در سعادت اباد
مجله

تابلو سازی در سعادت اباد

تابلوسازی یکی از حوزه‌های هنری و تجاری است که در تابلو سازی در سعادت اباد نیز رونق خوبی …

تابلوسازی در ستار خان
مجله

تابلوسازی در ستارخان

ستارخان، یکی از معروف‌ترین محله‌های تهران است که در شمال شهر واقع شده است. در این منطقه، خدمات …