سیر تا پیاز تابلوهای تبلیغاتی | سلکوتابلو

5314 275 0912

سیر تا پیاز تابلوهای تبلیغاتی

سیر تا پیاز تابلوهای تبلیغاتی

فهرست مطالب

روزانه ممکن است از راه های مختلفی در معرض تعداد زیادی تبلیغ قرار بگیرید. ولی تعداد خیلی کمی از آنها را به خاطر می سپاریم. با معرفی تبلیغات دیجیتال، این تعداد اولیه احتمالاً این روزها بیشتر خواهد شد. با این حال، اگر هر روز یک مسیر مشخصی را طی میکنید تا به محل کار خود برسید احتمالا تبلیغات بیلبورد زیادی خواهید دید.

تابلو های تبلیغاتی در اشکال و اندازه های مختلفی تهیه می شود و ممکن است در دو طرف بزرگراها و بخش های مختلف ساختمانها به چشم بخورد. شما همچنین آنها را در مراکز شهرها پیدا خواهید کرد.

تابلوی تبلیغاتی چیست؟

تابلوهای تبلیغاتی یک فضای تبلیغاتی بزرگ در فضای باز است که برای جلب توجه وسایل نقلیه و عابران پیاده طراحی شده است. بیلبوردها به گونه‌ ای طراحی شده‌ اند که ساده، چشمگیر و جذاب باشند و معمولاً در نزدیکی مناطق پر ترافیک نصب می شوند. در واقع، امروزه دپارتمان خلاق هر آژانس تبلیغاتی هنوز فضای بیلبورد را به عنوان فرصتی فوق‌ العاده برای خلق آثار تاثیرگذار ارزیابی می‌ کند.

بیلبوردها به بهترین وجه به عنوان پوسترهای بزرگ توصیف می شوند. از زمان مصریان باستان، از بیلبوردها برای تبلیغ کالاها و خدمات استفاده می شد. تبلیغ کنندگان برای نمایش پیام خود در فضاهای بزرگ تبلیغاتی در فضای باز هزینه پرداخت کرده اند. هدف بیلبوردها جلب توجه عابران پیاده و رانندگانی است که به طور مرتب از کنار آنها عبور می کنند. تابلوهای تبلیغاتی از چاپ بزرگ استفاده می کند. پیام را باید در چند ثانیه خواند و فهمید. بنابراین، تبلیغ‌ کنندگان اغلب شامل تصاویری میباشد که احساسات را برمی‌ انگیزد. هدف از تبلیغات بیلبورد، بازاریابی یک شرکت، یک برند، یک محصول، یک خدمات، یک رویداد خاص یا یک کمپین است.

تبلیغات بیلبورد شامل خرید فضای تبلیغاتی روی بیلبورد به منظور تبلیغ شرکت شما، کالاها و خدمات آن یا یک کمپین خاص است. این بیلبوردها معمولا در مکان های پر رفت و آمد قرار می گیرند تا بیشترین توجه را از سوی وسایل نقلیه و عابران به خود جلب کنند. بزرگراه ها، راه آهن و مترو نمونه هایی از این مکان ها هستند. در حالی که بسیاری از افراد بر این باورند که بیلبوردها در محیط امروزی کاملاً بی اثر هستند، اما این موضوع درست نیست. در واقع، آنها درصد بازگشت زیادی را به دنبال دارند و پیش بینی می شود که هر سال 10 افزایش می یابد.

سیر تا پیاز تابلوهای تبلیغاتی
 

تاریخچه تابلوهای تبلیغاتی

اولین بیلبورد مستند 3000 سال پیش در شهر تبس، یکی از شهرهای مصر باستان پیدا شد. با معرفی لیتوگرافی، تکنیکی از چاپ که شامل روغن و آب است، در سال 1794 تبلیغات بیلبورد رایج شد. در سال 1931، شرکت Wall Drug اولین شرکتی بود که یک کمپین تبلیغاتی بیلبورد در سراسر کشور راه اندازی کرد.

زمانی که قانون سلامت عمومی سیگار کشیدن در سال 1971 به شرکت‌ های دخانیات دستور داد که تبلیغات محصولات خود را در تلویزیون و رادیو متوقف کنند، بسیاری از این شرکت‌ ها تبلیغات خود را به خارج منتقل کردند. از سوی دیگر، تبلیغات سیگار بر روی بیلبوردها در سال 1987 ممنوع شد.

مزایا و معایب تابلوهای تبلیغاتی

اکنون که ما ایده درستی در مورد عوامل کلیدی موثر بر هزینه تابلوهای تبلیغاتی و نکاتی برای ایجاد یک بیلبورد چشم نواز داریم. وقت آن است که اثربخشی این شکل از تبلیغات را برای هر سازمانی در نظر بگیریم.

نقاط مثبت

_ یک تابلوی تبلیغاتی، که عموماً بزرگ و گرافیکی است، چالش جلب توجه را حل می کند و به خوبی نمایان است.

_ در مواقع ترافیک و توقف های مکرر، تابلوی تبلیغاتی نصب شده در جاده های اصلی، مخاطب را درگیر خود نگه می دارد.

_ تابلوی تبلیغاتی بیشتر شبیه ابزارهایی هستند برای سوق دادن مداوم حواس با یک پیام قدرتمند. در نتیجه، اگر و زمانی که این نوع تبلیغات در مسیری بسیار شلوغ نصب شود، احتمالاً بر تفکر مصرف کنندگان تأثیر می گذارد.

_ مهمتر از همه، در مقایسه با سایر انواع تبلیغات، تابلوها ظرفیت جذب مخاطبان زیادی را دارند.

_ تابلوی تبلیغاتی گزینه های عالی بازاریابی برای شرکتی است که به دنبال بهبود هدف گذاری منطقه ای می باشد.

_ تابلوی تبلیغاتی هزینه کمتری نسبت به تبلیغات تلویزیون دارند و از آنجایی که مخاطبان زیادی را هدف قرار می دهند، می توانند آثاری کم هزینه ایجاد کرد.

_ بیلبوردهای سه بعدی ممکن است یک تصویر ثابت را به یک موجودیت متحرک تبدیل کنند که می تواند پیام های مختلفی را در زمان های مختلف نمایش دهد.

نقاط منفی

_ تابلوهای تبلیغاتی برای یک استراتژی بازاریابی متمرکز مناسب نیستند. زیرا توسط افرادی با علایق و نیازهای مختلف دیده می شوند. در نتیجه، تابلوها به اندازه کافی قادر به انتقال پیام به مخاطب نیستند. 

_ اکثر تابلوهای تبلیغاتی با یک قرارداد اجاره ارائه می‌شوند، و تحمل هزینه‌ های طولانی مدت برای یک استارت‌ آپ می‌تواند سخت باشد، به خصوص اگر کسب‌ و کار آنچنان سودآور نباشد.

_ تابلوها بیشتر شبیه بولتن های خبری هستند که برای مدت زمان مشخصی چاپ می شوند. در حالی که بولتن به منظور حمله به ذهن مردم با پیشنهادات شرکت است، ممکن است بعد از یک یا دو روز برای مخاطب خسته کننده شوند.

_ اگر بولتن در مکان هایی قرار گیرند که در برخورد با هوای شدید باشند، در معرض تخریب قرار می گیرند. آنها اولین وسایلی هستند که آسیب می بینند زیرا در بالای سازه های بزرگ نصب می شوند.

_ استدلال قبلی نشان می دهد که تابلوهای تبلیغاتی باید به عنوان انتخاب های بازاریابی فصلی در مناطق خاص در نظر گرفته شوند.

سیر تا پیاز تابلوهای تبلیغاتی
 

5 نکته برای ایجاد یک بیلبورد تبلیغاتی موثر و جذاب

اگر به فکر سرمایه گذاری در تابلوهای تبلیغاتی هستید که در آن برای صد ها نفر قابل مشاهده باشد، باید خلاقانه روی آن کار کنید تا حداکثر توجه را به خود جلب کنید. در اینجا چند نکته برای ایجاد یک بیلبورد تبلیغاتی موثر و جذاب وجود دارد.

آن را کوتاه و ساده کنید

پیام های طولانی رانندگان و عابران پیاده را که فقط چند ثانیه فرصت دارند تا به تابلوی شما نگاه کنند خسته می کند. با پیام خود نوآور باشید زیرا یک بیلبورد فقط باید شش کلمه داشته باشد. به جای یک جمله طولانی، چیزی مختصر و خلاقانه انتخاب کنید که توجه آنها را جلب کند و با آنها بماند.

علاوه بر این، مطمئن شوید که سازمان شما به طور برجسته نشان داده شده است تا مخاطبان ارتباط تبلیغ را با برند شما پیدا کنند. نوشته باید با فونت بزرگ و قوی بر روی پس زمینه رنگی روشن باشد.

از تصاویر استفاده کنید

در تابلوهای تبلیغاتی، عبارت “یک تصویر هزار کلمه ارزش دارد” به طور دقیقی صدق می کند. تصاویر خیلی سریع توجه وسایل نقلیه و مسافران را به خود جلب می کنند و تمرکز روی آنها بسیار ساده تر است. برای انتقال اطلاعات در مورد کسب و کار، محصول یا خدمات خود، از ترکیبی از متن و یک تصویر جذاب استفاده کنید.

با احساسات تأثیر ماندگاری به جای بگذارید

شما باید با احساسات مخاطب خود ارتباط برقرار کنید تا تبلیغات خود را فراموش نشدنی کنید، چه از طریق طنز، همدلی یا خشم. اگر تبلیغ شما باعث خنده فرد، یادآوری خاطره شاد یا هر نوع واکنش احساسی شود، مطمئناً مشتری جدیدی به دست آورده اید.

مکان را با دقت انتخاب کنید

یک تابلوی تبلیغاتی به صورتی طراحی شده که پیام خود را منعکس کند. برای اینکه برند خود را برای افرادی که آن را می بینند به یاد ماندنی تر کنید، از عناصر ظریف، نام مستعار یا جوک های مرتبط با موقعیت مکانی خود استفاده کنید. هنگام انجام این کار، مطمئن شوید که لحن برند خود را در نظر داشته باشید. به نوعی لحن شما یادآور شخصیت برند شماست.

لحن خاصی داشته باشید

از آنجایی که تابلوهای تبلیغاتی عموماً در بزرگراه ها قرار دارند، توجه به تنالیته بیلبوردها نیز ضروری است. از چیزی استفاده کنید که بیش از حد تکان دهنده( متحرک) یا منحرف کننده نباشد. مهم‌ تر از همه، کسب‌ و کارهایی که بر اساس مفهوم برندسازی و آگاهی رشد می‌کنند، انتخاب‌ های اصلی برای استقرار بیلبوردها به عنوان یک نوع ترجیحی تبلیغات هستند.

نام تجاری خود را تا حد امکان دقیق منعکس کنید. علاوه بر این، مطمئن شوید که برند خود را به وضوح نشان می دهید که اقدامات فوری را در هر بیلبورد تبلیغ می کند. تابلوسازی سلکو سالها فعالیت و تجربه موفق در زمینه تولید جذابترین تابلوهای ارائه شده به مشتریان خود آرزوی کسب و کار پررونقی برای شما دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تابلو مغازه مدرن
مجله

تابلو مغازه مدرن

تابلو مغازه مدرن، یک عنصر بسیار مهم در طراحی و دکوراسیون داخلی مغازه‌هاست که با استفاده از طرح‌ها …

تابلو سازی در سعادت اباد
مجله

تابلو سازی در سعادت اباد

تابلوسازی یکی از حوزه‌های هنری و تجاری است که در تابلو سازی در سعادت اباد نیز رونق خوبی …

تابلوسازی در ستار خان
مجله

تابلوسازی در ستارخان

ستارخان، یکی از معروف‌ترین محله‌های تهران است که در شمال شهر واقع شده است. در این منطقه، خدمات …