عوامل که بر هزینه تابلوهای تبلیغاتی تأثیر می گذارد | سلکوتابلو

5314 275 0912

عوامل کلیدی که بر هزینه تابلوهای تبلیغاتی تأثیر می گذارد

عوامل کلیدی که بر هزینه تابلوهای تبلیغاتی تأثیر می گذارد

فهرست مطالب

پیش از اینکه یک پروژه تبلیغاتی را به مرحله انتخاب و اجرا برسانید بهتر است در مورد هزینه ها بیشتر بدانید. طبیعتا با توجه به کاری که انتخاب می کنید و مکانی که قرار است نصب شود هزینه ها متغییر خواهد بود. همچنین یک از مهمترین عوامل در برآورد هزینه ها, اندازه تابلوی تبلیغاتی خواهد بود. در ادامه به بررسی دقیقتر این عوامل می پردازیم که به شما در راستای انتخاب بهتر تابلو کمک خواهد کرد. با تابلوسازی سلکو همراه باشید.

عوامل کلیدی که بر هزینه تابلوهای تبلیغاتی تأثیر می گذارد
 

3 عامل کلیدی برای تعیین هزینه تبلیغات بیلبورد وجود دارد که در زیر آورده شده است:

موقعیت جغرافیایی

وقتی صحبت از قیمت گذاری تابلوی تبلیغاتی می شود، مکان مهم ترین عامل است. به دلیل اینکه مکان تابلوی شما بر تعداد افرادی که آن را مشاهده می کنند تأثیر می گذارد. تبلیغ‌ کنندگان هنگام تعیین قیمت یک مکان، میزان ورود، بازدیدها و جمعیت مخاطب را در نظر می‌گیرند.

به مقدار ترافیک عابر پیاده یا موتوری که از یک نقطه تبلیغاتی می گذرد، پای پیاده گفته می شود. از آنجایی که ترافیک سنگین به این معنی است که افراد بیشتری متوجه تبلیغ شما خواهند شد، از آن به عنوان شاخصی برای سودآوری یک منطقه استفاده می شود. با این حال، این عامل به تنهایی برای ارزیابی قابلیت یک مکان تبلیغاتی بالقوه کافی نیست. بازاریابان به برداشت ها یا تعداد دفعاتی که یک فرد احتمالاً یک تبلیغ را می بیند توجه می کنند.

یک تقاطع با تعداد زیادی وسایل نقلیه, تصویر بهتری نسبت به یک جاده شلوغ با فعالیت زیاد عابران پیاده ارائه می دهد. در نهایت، هنگام انتخاب یک تابلو تبلیغاتی، بازاریابان جمعیت شناسی جمعیت هدف را در نظر می گیرند. هزینه اجاره یک تابلوی تبلیغاتی که مشتریان پردرآمد را جذب می کند همیشه بالاتر است.

اندازه

قاعده کلی این است که هر چه تابلوی تبلیغی بزرگتر باشد، گرانتر است. به دلیل هزینه تولید و نصب، باید مبلغ بیشتری را برای یک تابلوی تبلیغاتی در مقایسه با تابلوی کوچکتر پرداخت کنید.

وقتی صحبت از تابلوهای دیجیتالی به میان می آید، هزینه های نصب بیلبوردهای تبلیغاتی کمتر است. این بیلبوردها تبلیغات چند شرکت را به چرخش در می آورند، که به این معنی است که هزینه های اجاره بین آن شرکت ها تقسیم می شود.

مدت زمان نمایش

تبلیغات در فضای باز در دوره های دو هفته ای به حراج گذاشته می شود. هزینه ها نسبت به  مدت زمانی که از تابلو استفاده می کنید, افزایش می یابد، بنابراین هر چه مدت زمان نمایش بیشتر باشد، باید پول بیشتری پرداخت کنید. با این حال، با افزایش مدت زمان نمایش، می توان هزینه های تبلیغات بیلبورد را کاهش داد.

عوامل کلیدی که بر هزینه تابلوهای تبلیغاتی تأثیر می گذارد
 

انواع تبلیغات بیلبوردی

تابلوهای تبلیغاتی می توانند ابعاد و اشکال مختلفی داشته باشند. لیست زیر انواع تابلوهای تبلیغاتی را به شما معرفی می کند.

تابلوهای تبلیغاتی دیجیتالی

تابلوهای دیجیتالی از تجهیزات کامپیوتری و نرم افزار ساینیج دیجیتال برای نمایش انواع عکس و متن استفاده می کند. ممکن است برای نمایش متن در حال اجرا یا تغییر بر اساس زمان روز برنامه ریزی شود. برای مخاطبان تخصصی، متون دائماً در حال تغییر بوده و حداکثر تأثیر و دسترسی را ارائه می دهند. به عنوان مثال، یک رستوران ممکن است پیشنهادات ناهار را در تمام طول صبح و اوایل بعد از ظهر، و همچنین شام ویژه از ساعت 3 بعد از ظهر ارائه دهد.

تابلوهای تبلیغاتی موبایلی

تبیغات سیار تابلویی است که در اتوبوس ها، خودروها و سایر وسایل نقلیه در حال حرکت نشان داده می شود. بیلبورد موبایل این مزیت را دارد که بیشتر توسط جمعیت هدف شما مشاهده می شود. از آنجایی که خودرو در اطراف منطقه ای که شما به عنوان مکان مهمی برای تبلیغات کسب و کار خود تعیین کرده اید می چرخد، این تبلیغات مهم می باشد.

تابلوهای تبلیغاتی نقاشی شده

تابلوهای نقاشی شده به صورت گرافیکی طراحی نشده اند. بلکه قبل از نصب شدن، در محل یا در استودیو رنگ آمیزی می شوند. این بیلبوردها قبلاً در سال های اخیر با تابلوهای تبلیغاتی تولید شده به صورت گرافیکی جایگزین شده اند. با این وجود، هنوز هم در برخی مناطق که تنها به یک برد نیاز است، استفاده می شود.

تابلوهای تبلیغاتی استاتیک

بیلبوردهای استاتیک از وینیل چاپ شده بزرگ ساخته شده اند که در جلوی بیلبورد کشیده شده است. در این حالت، یک قطعه بیلبورد را نمی توان در عرض چند ثانیه یا چند دقیقه تعویض کرد. در عوض، باید دوباره برپا شود و به ساختمان نصب شود.

تابلوهای تبلیغاتی سه بعدی

تابلوهای سه بعدی بیلبوردهای معاصر با تصاویر سه بعدی چشمگیر و گرافیک سبک کتاب پاپ آپ هستند که توجه و کنجکاوی بینندگان را به خود جلب می کند. آنها حتی می توانند یک عکس ثابت را به یک جسم متحرک تبدیل کنند که پیام های مختلفی را در دوره های مختلف نمایش می دهد.

چگونه از تبلیغات بیلبوردها به درستی استفاده کنیم؟

منطی است اگر بگوییم که تابلوهای تبلیغاتی ابزار بازاریابی موثری هستند که به طور فزاینده ای مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال، با استفاده مؤثر، ما بر روی منطقه دقیقی تمرکز می کنیم که ارائه دهندگان خدمات, بیش از حد هستند. میزان ترافیکی که از کنار یک تابلوی تبلیغاتی می گذرد، جزء ضروری در کارایی آن به شمار می رود. 

علاوه بر این، بر خلاف رادیو یا تلویزیون، تابلوها کاملاً ارزان هستند و بهترین چیز در مورد این نوع تبلیغات این است که تقریباً غیرقابل اجتناب است. در نتیجه، برای اینکه از نمایش بیلبورد حداکثر بهره را ببریم، شرکت باید تعدادی از عوامل را ارزیابی کند و هر یک را به دقت مورد توجه قرار دهد. در مقایسه با سایر انواع تبلیغات، تابلوها ارزان هستند و اگر با دقت و هوشمندی بازاریابی از آنها استفاده شود، نتایج بسیار خوبی خواهند داشت.

عوامل کلیدی که بر هزینه تابلوهای تبلیغاتی تأثیر می گذارد
 

آیا امروزه تبلیغات بیلبورد مهم است؟

با گذشت زمان، بازاریابان تکنیک های تبلیغاتی مختلفی را توسعه دادند. حتی با وجود اینکه تبلیغات تلویزیونی، رادیویی، چاپی و اینترنتی همه در طول سال ها محبوبیت زیادی پیدا کرده اند، هیچ چیز نتوانسته است جایگزین بازاریابی محلی شود. تابلوهای تبلیغاتی هنوز هم برای قرار دادن تبلیغات سنتی توسط برندها استفاده می شوند، و در اینجا دلایل آن را شرح می دهیم.

پیام های روی تابلوهای تبلیغاتی توسط 71 درصد مشتریان دیده می شود

تابلوهای تبلیغاتی ممکن است در دنیایی که همه افراد وقت زیادی را به گوشی اختصاص می دهند بی اهمیت به نظر برسند، اما اینطور نیست. تبلیغات خارج از منزل هنوز یکی از موفق ترین روش ها برای ترغیب مشتری به انجام هر کاری است. از آنجایی که 71 درصد از مشتریان اذعان کرده اند که به پیام های تابلوهای تبلیغاتی نگاه کرده اند و 68 درصد به تصمیم گیری در مورد خرید در حین رانندگی اقرار کرده اند، منطقی است که تصور کنیم تابلوهای تبلیغاتی بر مصرف کنندگان تأثیر دارد.

هزینه تبلیغات روی تابلوهای تبلیغاتی 80 درصد کمتر از تبلیغات در تلویزیون است

اگرچه تلویزیون یکی از کارآمدترین راه‌ ها برای افزایش دانش برند و در معرض دید قرار گرفتن است، اما یکی از گران‌ ترین راه‌ ها نیز هست. بسیاری از کسب و کارها می توانند برای تبلیغ محصول خود در تلویزیون هزینه کنند، بنابراین به بیلبوردها متکی هستند. ولی جالب است بدانید قیمت یک تابلوی تبلیغاتی 80 درصد کمتر از تبلیغات تلویزیونی است.

پس از دیدن یک تبلیغ خارج از خانه 26٪ از مشتریان از یک وب سایت بازدید کردند

قبل از خرید، مصرف کنندگان با بسیاری از پلتفرم های بازاریابی ارتباط برقرار می کنند. تابلوهای تبلیغاتی برای جلب توجه و به طور مداوم مخاطبان هدف شما بسیار عالی هستند. در نتیجه، مصرف‌کنندگانی که هر روز همان تابلو را مشاهده می‌کنند، احتمال بیشتری دارد که به دعوت به اقدام پاسخ دهند. بر اساس مطالعات، 26 درصد از خریداران در نتیجه دیدن یک آگهی تبلیغاتی از یک وب سایت مارک دار بازدید کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تابلو مغازه مدرن
مجله

تابلو مغازه مدرن

تابلو مغازه مدرن، یک عنصر بسیار مهم در طراحی و دکوراسیون داخلی مغازه‌هاست که با استفاده از طرح‌ها …

تابلو سازی در سعادت اباد
مجله

تابلو سازی در سعادت اباد

تابلوسازی یکی از حوزه‌های هنری و تجاری است که در تابلو سازی در سعادت اباد نیز رونق خوبی …

تابلوسازی در ستار خان
مجله

تابلوسازی در ستارخان

ستارخان، یکی از معروف‌ترین محله‌های تهران است که در شمال شهر واقع شده است. در این منطقه، خدمات …