تابلو سوئدی - تابلوسازی سلکو

5314 275 0912

تابلو سوئدی
تابلو سوئدی

تابلو سوئدی

در تابلوسازی روش های مختلفی برای به روز کردن حروف برجسته امتحان شد که باعث ورود سبک های جدید و با دوام بالا تر و همچنین مخاطب پسند تر شد

سبک لبه سوئدی یکی از به روز ترین حروف های برجسته می باشد که از ترکیب لبه آلومینیوم و پلکسی( طلق اکریلیک) به وجود آمد

ماهیت این حروف برجسته خاص بودن و منظم بودن لبه آن می باشد . شاید درنگاه اول تفاوت چندانی با حروف چلنیوم نداشته باشد ولی بعد از مقایسه این دو مدل حروف برجسته متوجه نکاتی می شود که وجه تمایز این حروف برجسته از چلنیوم ها می باشد

از اصلی ترین فرق این حروف با چلنیوم می توان به عدم وجود لبه ۳ میلیمتری در این حروف برجسته شد برای درک بهتر از شما می خواهیم که به تصویر زیر نگاه کنید

فرم ثبت درخواست

نمونه تابلو های سوئدی ساخته شده

تابلو سوئدی چیست و چه کاربردی دارد؟

تابلو سوئدی یکی از انواع مختلف و متفاوت تابلو های تبلیغاتی و محیطی برای هر کسب و کار و تجارت است که بسیار خلاقانه و زیبا است. البته این نوع تابلوها تا چند سال پیش منحصر به کشور های اروپایی بود اما با گذشت زمان در بین اکثر کشورهای دیگر نیز رواج پیدا کرد و حال جنبه ی عمومی دارد و تمام کشورهای جهان از این سبک استقبال و استفاده می کنند. تابلو سوئدی نیز مانند اکثر طرح های اروپایی نیز به مرور زمان الگو برداری شد و شاهد حضور تابلو سوئدی در تمامی نقاط جهان شدیم. تابلو سوئدی یک اثر فاخر و طراحی مدرنیته می باشد که نماد اصالت و زیبایی در عین سادگی و مینیمال بودن است. تابلو سوئدی در عین حال که ظاهری ساده ای دارد بسیار شکیل و لاکچری است که بسیار زیبا و چشم نواز می باشد. از این رو اگر به دنبال این هستید تا پرستیژ و شخصیت کسب و کار و تجارت خود را زیبا،جذاب تر و در عین حال شیک تر کنید بدون شک گزینه ای بسیار مناسب و معقول برایتان است که در عین سادگی ، جذابیت و زیبایی را برایتان به همراه دارد. اگر سطح علاقه مندی شما به سبک های زیبا ولی در عین حال ساده است و یا از زرق و برق بی مورد پرهیز می کنید و این سبک ها را دوست ندارید ، بهترین گزینه ممکن در تابلو های محیطی برای تبلیغات کسب و کار و تجارت برای شما تابلو سوئدی خواهد بود. در حقیقت تابلو سوئدی را باید مخصوص خاص پسندان دانست.کسانی که به راحتی سبک و مدلی را نمی پسندند و بسیار سخت پسند هستند و به دنبال گزینه های خاص و کمتر هستند، با دیدن مدل های تابلو سوئدی قطعا نظرشان جلب خواهد شد.به همین علت قصد بر این داریم که شما را بصورت کامل و شفاف با تابلو سوئدی، این نوع طراحی و تابلو اصیل و همیشگی ،اروپایی و زیبا آشنا کنیم.

تابلو سوئدی
تابلو سوئدی

بیوگرافی و تاریخچه تابلو سوئدی:

قدمت طراحی و ساخت این نوع از سبک های اروپایی یعنی تابلو سوئدی به حدود ۶۰ سال پیش باز می گردد، اما قدمت ورود این سبک و تابلو به بازار ایران حدودا ۴_۵ سال می باشد و سابقه طولانی مدتی نیز ندارد و می شود گفت که در ایران یکی از سبک های جدید به حساب می آید.همانطور که از اسم این نوع تابلو مشخص است نقطه مرکزی و مبدأ طراحی و عرضه آن از کشور مشخص می باشد این تابلو برای کشور شوید می باشد که به تابلو سوئدی عرضه می شود.زیرا به این هم اشاره کردیم که این تابلو ۶۰سال پیش برای اولین بار طراحی و ساخته شد و در عین حال هنوز هم طرفداران خاص و منحصر به فرد خود را نیز در اروپا و سایر کشورهای دیگر دارد. به همین خاطر نباید از این تابلو انتظاری به مثل و مانند تابلو های پر از زرق و برق چلنیوم داشت ، زیرا سبک ساخت و طراحی این نوع تابلو ها از زمان بیس شروع آن ساده و مینیمال بوده است. تابلو سوئدی نیز از ترکیب آلومینیوم و پلکسی ساخته و پرداخته شده آمد و ظاهری بسیار ساده و درعین حال شیک،زیبا،سنگین و امروزی دارند. ظاهر تابلو سوئدی بسیار ساده و مینیمال به نظر می آید. اما این سادگی از حفظ زیبایی و اصالت آن کاسته نمی کند و هیچگاه تکراری نخواهد شد. البته سابقه و تاریخچه این محصول به همگان ثابت کرده است که هیچ گاه تکراری نخواهد شد و همواره جذابیت خاص منحصر به فرد خود را دارد و همیشه حفظ خواهد کرد.

چرا تابلو سوئدی انواع مختلفی دارد ؟

با وجود سادگی هر چه تمام تر و زیبایی این تابلو ها می توان گفت که دسته بندی و تنوعی در آن وجود ندارد. تابلو سوئدی تنها از گزینه های پلکسی و آلومینیوم ساخته می شوند و تنها تفاوت این تابلو ها با یکدیگر در طبقه بندی رنگ ها و طیف رنگی است.

پلکسی، تنوع را برای این نوع تابلو ها به ارمغان می آورد.

حروف های سوئدی از نظر شباهت ظاهری بسیار زیاد نزدیک به حروف چلنیوم هستند.در حقیقت برای ساخت و تولید حروف برجسته در تابلو سوئدی ، به دو قسمت مختلف رویه کار و لبه کار نیاز دارد. در گذشته و در تولید اولین نسل های تابلوهای حروف برجسته ، رویه و لبه را از جنس پلکسی گلاس ها یا همان ورق های اکریلیک استفاده و انتخاب می کردند و آن ها را با استفاده از کلروفرم به همدیگر می چسباندند که هنوز هم این روش مرسوم و متداول است و آن را به نام تابلو های پلکسی گلاس می شناسند.به تدریج برای ایجاد تنوع بیشتر ، لبه پلکسی را با لبه های چلنیوم جایگزین کردند.

لبه های چلنیوم از ادغام و ترکیب آلومینیوم و استیل به وجود آمده بودند و ویژگی انعکاس پذیری به شدت بالایی را داشتند. اتصال لبه چلنیوم به رویه پلکسی ساده تر از متصل شدن لبه پلکسی بود. به همین خاطر بود که این تابلو به سرعت در بین همگان رواج پیدا کرد و هنوز هم بسیاری از تابلو های چلنیوم نیز ساخته و پرداخته می شوند.

اما در این میان در بین دوره تغییر از تابلو لبه پلکسی ها به لبه چلنیوم ، نوعی جدید از حروف ها به بازار کسب و کار معرفی و عرضه شد که ایران از آن بی نصیب ماند. در این دوره ، از لبه های آلومینیومی به جای لبه های پلکسی استفاده می کردند.

آلومینیوم یکی از فلزات بسیار مقاوم در برابر پدیده های طبیعی از جمله باران، باد ،سرما و گرما محسوب می شود و خاصیت و ویژگی انعطاف پذیری این فلز بسیار بالا است. به همین علت بهترین گزینه و مناسب ترین گزینه برای جایگزینی با لبه پلکسی بود. اما به دلیل اینکه یکی از معایب این فلز عدم انعکاس نور از خود بود باید با پلکسی نیز ترکیب می شد و برای ساخت باید از ترکیب پلکسی یا آلومینیوم برای ساخت و عرضه حروف برجسته استفاده می کردند.از این رو ، آلومینیوم فقط به عنوان لبه حروف برجسته در تابلو سوئدی استفاده می گردید.

نتیجه این موضوع انتخاب تابلو سوئدی برای کسانی است که سخت پسند هستند و زیبایی بدون زرق و برق اضافی را دوست دارند بهترین گزینه تابلو سوئدی است.

تابلو سوئدی

سوالات متدوال

 عدم وجود لبه سه میلیمتری در کنار پلکسی باعث تفاوت این دو تابلو می شود.

نقره ایی ، طلایی ، سفید ، مشکی، قرمز، زرد ، آبی.

این تابلو مناسب پاساژ ها ،رستوران ها، فست فود ها، کافه ها ،سوپر مارکت و مراکز تجاری می باشد.