نکاتی درمورد انتخاب مکان مناسب تابلوی تبلیغاتی | سلکوتابلو

5314 275 0912

7 نکته برای انتخاب بهترین مکان تابلوی تبلیغاتی

7 نکته ای که در هنگام انتخاب مکان تابلوی تبلیغاتی باید در نظر بگیرید

فهرست مطالب

آیا می خواهید یک تابلوی تبلیغاتی موفق اجرا کنید که فروش زیادی را برای کسب و کار شما ایجاد کند؟ خوب اجازه دهید رازی را به شما بگوییم که هر بیلبوردی را به یک ماشین پول سازی تبدیل می کند. شما باید یک مکان عالی را انتخاب کنید. اما موفقیت با تلاش اندک به دست نمی آید.

تابلوهای تبلیغاتی همیشه یک شکل فوق العاده موثر از تبلیغات در فضای باز بوده و خواهند بود. هر ساله بودجه خیلی زیادی را صرف اجرای بیلبورد و تابلوهای تبلیغاتی در فضاهای باز شهری می شود ودر همین راستا بازاریابی دیجیتال به سرعت در حال رشد است. ولی باید بدانید که صاحبان مشاغل به دلیل اینکه تابلوی های تبلیغاتی و یا بیلبوردها گران هستند یا بازدهی مثبت را ندارند, این شکل از تبلیغات را مورد غفلت قرار می دهند. 

اگر شما در هنگام انتخاب مکان تابلوی تبلیغاتی و بیلبوردها فاکتورهای مکان را تجزیه و تحلیل کنید و به خوبی در نظر بگیرید, می توانند برای بیزینس مورد نظر شما بسیار سودآور باشد. و بازدهی فوق العاده ای داشته باشد.  در ادامه این مقاله سلکوتابلو را تا پایان همراهی کنید.

1 – قابلیت دید بیلبورد

اول و مهمتر از همه، دید تابلوی تبلیغاتی شما باید اولویت اصلی در تصمیم گیری شما باشد. اگر تابلوی شما دید محدودی داشته باشد، تأثیر زیادی در فروش شما نخواهد داشت و هزینه زیادی را برای شما به همراه خواهد داشت.

هنگام ارزیابی نمایان بودن بیلبورد خود باید چند نکته را در نظر بگیرید:

مطمئن شوید که بیلبورد رو به جلو باشد

هنوز هم غم انگیز و تاسف آور است که چگونه بسیاری از مکان های بیلبورد عالی با اجرای ضعیف خراب شده اند و موفق نبوده اند. به یاد داشته باشید، مردم برای یادداشت برداری از آثار هنری شما دست به کار نخواهند شد، بلکه باید در مدت زمان کوتاهی قابل خواندن باشد، یعنی معمولاً در حالی که با سرعت بالا خوانده می شوند، پس مطمئن شوید که رو به جلو باشد. و به وضوح برای ترافیک روبرو آشکار است.

مطمئن شوید که تابلو در ارتفاع قابل خواندن قرار گرفته است

قرار دادن یک تابلوی تبلیغاتی که درست در بالای یک ساختمان مرتفع قرار دارد، بنظر می رسد که فقط پرندگان آسمان را جذب می‌ کند. اطمینان حاصل کنید که محل قرارگیری در ارتفاع دید راننده برای حداکثر نوردهی قرار دارد طبق تصویر در زیر یک ارتفاع معمولی برای یک بیلبورد وجود دارد.

قابلیت دید بیلبورد
منطقه ای را بدون تداخل قابل مشاهده انتخاب کنید

هنوز هم بیلبوردهای زیادی را در جاده ها می بینیم که موانع بزرگی بر سر راه مشاهده و خواندن آنها وجود دارند. این یک امتیاز منفی بزرگ است، اطمینان حاصل کنید که هیچ تداخلی مانند شاخه های درخت، یا ساختمان های بلند در مسیر تابلوی تبلیغی شما وجود ندارد زیرا این کار به عملکرد تبلیغ آسیب جدی می زند.

2 – تعداد ترافیک مکان

بنظر می رسد باید از آمار ترافیکی که قرار است تابلوی شما را مشاهده کند اطلاع داشته باشید، اما چیزی که چندان واضح نیست آمار است. برای دریافت یک نمای کلی از تعداد ترافیک در منطقه ای که می خواهید تبلیغ کنید، بهتر است به بخش حمل و نقل بروید و پروفایل های ترافیک منطقه را بدست بیاورد و تعداد آنها را در نقشه تعاملی بررسی کنید, تا بهترین مکان را برای نصب تابلو پیدا کنید.

3 – جمعیت شناسی مخاطبان خود را در نظر بگیرید

درک مخاطبان بخش اساسی بازاریابی است. همه مشتریان ایده آل برای کسب و کار شما نیستند، بنابراین بسیار مهم است که پیام مناسب را برای افراد مناسب مخابره کنید.
اگر هنوز مطمئن نیستید که چگونه شروع کنید؟ در اینجا یک رویکرد برای شناسایی مشتری ایده آل شما وجود دارد.
هنگامی که مخاطبان هدف خود را مشخص کردید، می توانید برنامه ریزی فرصت های تبلیغاتی را شروع کنید.
هنگامی که درک خوبی از جمعیت شناسی مخاطبان خود مانند سن، جنسیت، تحصیلات، وضعیت روابط و درآمد متوسط ​​داشتید، باید یک مکان معمولی را در نظر بگیرید.
برای مثال، فرض کنید شما یک فروشگاه آنلاین مد برای بزرگسالان جوان دارید. داشتن یک تابلو در نزدیکی یک آموزشگاه یا دانشگاه بسیار موثرتر از بیلبورد در یک شهر است که متشکل از خانه های خالی قدیمی یا زوج‌ های بازنشسته است.

4 – منطقه مسکونی یا تجاری

اگر مکان جغرافیایی تبلیغات تابلوی شما در یک منطقه تجاری باشد, پس به احتمال زیاد اکثر این ترافیک همان افرادی است که هر روز به محل کار خود رفت و آمد می کنند.
اگر کسب‌ و کارهای محلی را هدف قرار می‌ دهید بسیار خوب است، زیرا آن کارگران از محتوای موجود در بیلبورد کاملاً آگاه می‌شوند، اگرچه به دنبال هدف قرار دادن مخاطبان انبوه هستید، باید از آن مناطق تجاری دوری کنید.

5- نزدیکی به محل کارتان

اگر کسب و کار شما متکی به مشتریان محلی است، پس داشتن تابلوی تبلیغاتی که فاصله زیادی تا محل کار شما دارد منطقی بنظر نمی آید.
انتخاب یک تبلیغ محلی منطقی‌ ترین تصمیم در این شرایط خواهد بود، بسیاری از شرکت‌ ها هستند که از بیلبوردهای مجاور برای جلب توجه ساکنان محلی، بازدیدکنندگان، کارگران و گردشگران نهایت استفاده را می‌ برند. برای مثال مک‌ دونالد از این مزیت کامل استفاده می‌ کند. 
نزدیکی به محل کارتان
 
مطمئناً، مک‌ دونالد یک برند بزرگ است، اما شرکت‌ های کوچک نیز می‌ توانند از قدرت تبلیغات محلی برای افزایش نفوذ به فروشگاه‌ های خود و افزایش آگاهی از برند استفاده کنند.

6- مخاطبان عادی را در نظر بگیرید

آیا تعداد کل ترافیک در واقع افرادی است که قصد دارید به آنها دسترسی پیدا کنید، و علاوه بر این، آیا این افراد در یک نقطه تصمیم گیری به دست می آیند؟
فرض کنید شما صاحب یک مغازه لباس ورزشی هستید، برای مثال، اگر فرصتی برای قرار دادن بیلبورد در یک جاده اصلی وجود داشته باشد که به یک فروشگاه بزرگ ورزشی منتهی می شود، این می تواند فرصتی عالی برای بازاریابی به سمت ترافیک مقابل برای خروج از خروجی بعدی به جای ادامه سفر باشد. برخورد با ترافیک احتمالی، به ویژه در زمان اوج ترافیک.
به تابلوهای نزدیک و رقابت تجاری در اطراف منطقه مورد نظر خود توجه داشته باشید زیرا این می تواند فرصتی سودآور برای قاپیدن دسته ای از مشتریان و سرایز کردن آنها به سمت کسب و کار شما باشد.

7 – ترافیک ساعت شلوغی

طبق یک بررسی در بریتانیا گفته می شود که از هر 10 مسافر هفت نفر به سمت محل کار خود در مناطق روستایی رانندگی می کنند و جاده های زیادی در شهرهای بزرگ در سراسر بریتانیا وجود دارد که در زمان اوج ترافیک از مشکلات ازدحام رنج می برند.
ترافیک ساعت شلوغی
 

جاده‌های اصلی که به دوربرگردان‌ ها یا جاده‌ های نزدیک به مراکز شهر منتهی می‌شوند که معمولاً تعداد زیادی از عابران پیاده از آنجا عبور می‌کنند، می‌توانند به ترافیک کند منجر شوند.

انتخاب بیلبورد یا تابلوی تبلیغاتی که در چنین موقعیت عالی قرار دارد می‌تواند منجر به تعداد قابل توجهی از مشتریان بالقوه شود، زیرا رانندگان چاره‌ ای جز نگاه کردن به اطراف و کاوش در اطراف ندارند, مگر اینکه کار غیرقانونی انجام دهند و البته تلفن همراه خود را چک کنند!

نتیجه

تابلوی تبلیغاتی و بیلبوردها راهی عالی برای دستیابی به مخاطبان انبوه در مدت زمان کوتاه هستند، اما درست مانند هر شکل دیگری از بازاریابی، بسیار مهم است که برنامه ریزی اولیه را برای تصمیم گیری در مورد مکان مناسب  بیلبورد برای خود انجام دهید( با پیروی از مجموعه قوانین بالا. شما را در مراحل درست قرار می دهد)

پس از تصمیم گیری در مورد مکان، می توانید شروع به طراحی یک تابلوی تبلیغاتی کنید.

مجموعه سلکوتابلو با سالها تجربه در زمینه طراحی و اجراهای موفق تابلوی های تبلیغاتی برای برندهای شناخته شده, شما را در کسب و کارتان همراهی خواهد کرد. ( نمونه کارهای ما را می توانید از طریق وب سایت مشاهده کنید)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تابلو مغازه مدرن
مجله

تابلو مغازه مدرن

تابلو مغازه مدرن، یک عنصر بسیار مهم در طراحی و دکوراسیون داخلی مغازه‌هاست که با استفاده از طرح‌ها …

تابلو سازی در سعادت اباد
مجله

تابلو سازی در سعادت اباد

تابلوسازی یکی از حوزه‌های هنری و تجاری است که در تابلو سازی در سعادت اباد نیز رونق خوبی …

تابلوسازی در ستار خان
مجله

تابلوسازی در ستارخان

ستارخان، یکی از معروف‌ترین محله‌های تهران است که در شمال شهر واقع شده است. در این منطقه، خدمات …